Kožné ochorenia od A do ZLiečba kožných chorôb, najčastejšie kožné ochorenia psov a mačiek

Lucia PanákováVo svojej dermatologickej praxi poskytujem komplexný servis pre pacientov s ochoreniami prejavujúcimi sa na koži (hormonálne, parazitárne, infekčné, imunitne sprostredkované, neoplastické), diagnostiku a liečbu alergií, špeciálnu starostlivosť pre pacientov s komplikovanými chronickými zápalmi uší.

Pre dosiahnutie úspešnej liečby úporných bakteriálnych infekcií zvukovodov používam videootoskop, pomocou ktorého som schopná dôkladne vizuálne posúdiť zvukovod aj bubienok a v prípade potreby ho vypláchnuť a odstrániť nahromadený ušný maz, ktorý bráni pôsobeniu lokálne podávaných liekov. 

Mnohé z dermatologických ochorení, napríklad alergie, vyžadujú čo najpresnejšiu diagnostiku a dlhodobý manažment. Pre alergických pacientov, ktorí u mňa hľadajú pomoc kvôli intenzívnemu svrbeniu (či už trvalému alebo epizódnemu) a následným bakteriologickým a kvasinkovým komplikáciám, mám pripravený kožný alergický test na zistenie precitlivenosti na alergény z prostredia (34 alergénov). Na základe tohto testu viem pripraviť špecifickú terapiu (desenzibilizáciu) pre konkrétneho pacienta, vďaka ktorej jeho alergiu môžeme celoživotne udržať pod kontrolou.

Mojim ďalším pôsobiskom je Vetmeduni Vienna (veterinárna univerzita vo Viedni), takže ochorenia presahujúce moju špecializáciu konzultujem s kolegami, špecialistami v danej oblasti, prípadne môžem odporučiť ďalšie, u nás menej bežné vyšetrenia alebo lieky (napr. cytostatiká). 

MVDr.Lucia Panáková, DipECVD
MVDr. Lucia Panáková,
DipECVD

 

info@
veterinarna-dermatologia.eu

Kontaktujte nás cez formulár

V prípade otázok (napr. ohľadom možnosti vyšetrenia Vášho zvieraťa, termínov, cien, objednania desenzibilizačnej terapie...) kontaktujte, prosím, moju asistentku Sylviu Skokánkovú - 0903 759 814.  Rada Vám odpovie prípadne zabezpečí konzultáciu so mnou.

Ordinačné hodiny:
Každý piatok na veterinárnej klinike Centrum Sibra v Bratislave, tel. 02 5441 9949, alebo 02 6446 1794.

DECVDDIPLOMATE EUROPEAN COLLEGE OF VETERINARY DERMATOLOGY

Z médií napísali o nás vo svete