Kožné vyšetrenia

Kožné vyšetrenia

Vyšetrenie u nás začína anamnézou - teda dvadsaťminutovkou otázok a odpovedí.

Kým sa majiteľa dôkladne povypytujem na podstatu problému, doterajšiu liečbu, výskyt podobných problémov v príbuzenstve, stravu, prekonané ochorenia, zvyky a prostredie, v ktorom sa pacient pohybuje, ten sa zatiaľ môže zoznámiť s ambulanciou, zvyknúť si na nás, pospať si alebo sa nechať škrabkať sestričke. Nasleduje prehliadka pacienta, odoberanie a následné vyšetrenie vzoriek (predovšetkým cytologických preparátov a kožných zoškrabov) prípadne, ak je potrebné jednoznačné potvrdenie diferenciálnej diagnózy, odporučenie ďalších laboratórnych vyšetrení. Mojim cieľom je čo najskoršie určenie diagnózy a dlhodobé  a systémové (vy)riešenie momentálneho problému a šetrenie majiteľovho času aj financií. 

Ak ste majiteľom pacienta s kožným problémom a chcete pre neho zabezpečiť špecializované kožné vyšetrenie, môžete tak urobiť na základe referovania Vašim veterinárnym lekárom alebo aj na základe vlastnej iniciatívy (referovanie pacienta veterinárnym lekárom nie je podmienkou dohodnutia termínu).

Prosím, dodržte postup nižšie.

Kolegov referujúcich mi pacienta prosím o informácie o vykonaných vyšetreniach, medikácii, doterajšej liečbe a reakcii na ňu. Vždy sa už pri prijímaní pacienta pýtam, kto klienta referoval. Referujúci veterinárny lekár dostane vždy lekársku správu.  

MVDr.Lucia Panáková, DipECVD
MVDr. Lucia Panáková,
DipECVD

 

info@
veterinarna-dermatologia.eu

Kontaktujte nás cez formulár

V prípade otázok (napr. ohľadom možnosti vyšetrenia Vášho zvieraťa, termínov, cien, objednania desenzibilizačnej terapie...) kontaktujte, prosím, moju asistentku Sylviu Skokánkovú - 0903 759 814.  Rada Vám odpovie prípadne zabezpečí konzultáciu so mnou.

Ordinačné hodiny:
Každý piatok na veterinárnej klinike Centrum Sibra v Bratislave, tel. 02 5441 9949, alebo 02 6446 1794.

DECVDDIPLOMATE EUROPEAN COLLEGE OF VETERINARY DERMATOLOGY

Z médií napísali o nás vo svete